רפואה פנימית

רפואה פנימית (נקראת באנגלית Internal Medicine) – היא ענף ברפואה הקלינית, אשר נחשב לאחד ממקצועות הרפואה הוותיקים ביותר בעולם הקליני ולעיתים רבות גם לבסיס העיקרי של כל מקצועות הרפואה הקליניים שאינם דורשים או כוללים הכשרה כירורגית. רפואה פנימית נקראת במקרים רבים “רפואה כללית” כיוון שהיא כוללת תחומים רבים, בין היתר אונקולוגיה, אימונולוגיה, גריאטריה נוירולוגיה, נפרולוגיה ועוד.

רופא אשר הוגדר בתור רופא מומחה לרפואה פנימית עוסק באבחון, טיפול ומניעה של מחלות (במבוגרים) שאינן דורשות התערבות ניתוחית וניתן לטפל בהן בטיפול תרופתי בלבד, המתבסס על אבחון מדויק של הסימפטומים והמחלה.

במקרים נדירים, יהיה מומחה לרפואה פנימית גם כירורג מוסמך בהכשרתו, אך מצב זה כמעט שלא מתקיים. לרוב, מומחה לרפואה פנימית עוסק גם בחקר של מערכות או אזורים ספציפיים בגוף, בהתאם להתמחות משנה שעשויה להיות לו. כיום ישנם אלפי רופאים מומחים לרפואה פנימית שפעילים במדינת ישראל, אך בודדים מהם קיבלו ממשרד הבריאות הסמכה (קורס מסמיך) לצורך עיסוק בקנאביס רפואי, מכיוון שהטיפול בקנאביס רפואי מתבצע בדרך כלל על ידי רופא מומחה מתחום ספציפי שנכלל בתוך ההגדרה של “רפואה פנימית”.

השאר את התגובה שלך