רפואה אינטגרטיבית

רפואה אינטגרטיבית

רפואה אינטגרטיבית (Fuctional Medicine) היא תחום בעולם הרפואה אשר מתבסס על שילוב בין ענפי רפואה שונים ובעיקר בין אסכולות רפואיות מעולם המערב והמזרח, במטרה לאבחן, לטפל ולמנוע חזרה של מחלות על פי אבחון מעמיק של התסמינים השונים המתלווים אליהן ולאו דווקא רק על ידי טיפול בהן בלבד.

רפואה אינטגרטיבית עוסקת בטיפול במחלות ומצבים רפואיים רבים, כולל מחלות אשר מתפתחות מבסיס פסיכו-סומטי או אשר נובעות ממקור שאינו מאובחן, בעזרת שילוב בין כלים רפואיים לכלים פסיכולוגיים.

רופא העוסק ברפואה אינטגרטיבית לא עובר הסמכה ייעודית מסוימת ולכן אינו נקרא בשם ספציפי, אך בהכשרתו המקצועית הוא יהיה ד”ר לרפואה אשר מחזיק בהסמכת-משנה רלוונטית לתחום של אבחון וטיפול במחלות מסוגים שונים. 

הייעוד של הרופא האינטגרטיבי הוא אבחון בהצלחה של מצבים רפואיים מורכבים לפי צברי תסמינים שלמראית העין אינם קשורים אחד לשני, ולאחר מכן לבנות למטופל תוכנית טיפול המשלבת אלמנטים נוספים כמו טיפול להפגת מתחים לחצים, תזונה נכונה ומוסדרת ושיטות נוספות מתחום הרפואה המערבית והמזרחית, שיעזרו לו להירפא, למנוע או להקל על תסמיני המחלה. 

כיום ישנם מספר גדול של רופאים העוסקים בתחום של רפואה אינטגרטיבית במדינת ישראל, אולם רק בודדים מהם קיבלו הסמכה לעיסוק בקנאביס רפואי זאת באופן אבסורדי חרף ששילוב של קנאביס רפואי במסלולי טיפול אינטגרטיביים נמצא כאלמנט יעיל במיוחד וגורם אשר יכול לשנות את חייו של המטופל לבל היכר.

השאר את התגובה שלך