פריחה

שלב הפריחה הוא השלב הרביעי והאחרון במחזור החיים של צמח הקנאביס מרגע הנביטה והוא מהווה במחזור הגדילה  את החלק החשוב ביותר בפיתוח פירות (פרחים) עסיסיים, שמנים ועמוסים בטריכומות.

משך הזמן של שלב זה הוא בין 8-9 שבועות בזני אינדיקה עד לכ 16-18 שבועות בזני סאטיבה ובזני רודרליס (אוטומט) פורחים בתוך כחודש, נקודת הסיום של שלב זה היא שטיפת מצע הגידול טרם יום הקציר המיוחל.

שלב הפריחה יגיע בחללי גידול פנים על ידי שינוי מחזור התאורה ל12 שעות אור ו12 שעות חושך ביממה, בטבע הדבר קורה באופן טבעי באמצעות עונות השנה שכן קנאביס הוא צמח עונתי אשר קוצרים באביב.

לקראת סופה של הפריחה, צבען של השיערות שעל גבי הפרחים ישתנה באיטיות מצלול-שקוף תחילה לצבע לבן ולאחר מכן לצבע אדמדם ענברי – שינוי אשר מעיד על סיום הבשלת הפרחים ועל הגעתם לשיא מבחינת כמות החומרים הפעילים שקיימים בהם, מהנקודה שבה הצמח לבן במלואו, כמות הCBD תהפוך בהדרגה אל CBN, קנבינואיד אשר ידוע בתכונת השריית עייפות.

בתום הפריחה, צמח קנאביס שגדל בטבע הפתוח יעבור קמילה טבעית וימות.

בחללי גידול ביתי, לאחר הפריחה מגיע שלב הקציר של הייבול, אליו מתלוה ייבוש, קיצוץ העלים המיותרים (טרימינג) ויישון הפרחים במטרה להפוך אותם לקנאביס רפואי איכותי לצריכת מטופלים למטרות הטיפוליות השונות.

השאר את התגובה שלך