הרפורמה

רפורמת הקנאביס הרפואי, שנכנסה לתוקפה בשנת 2019, נקבעה במטרה להסדיר את השימוש בקנאביס למטרות רפואיות, להעניק לו מעמד של תרופה לכל דבר, להבטיח שהמוצרים המופקים מהצמח יהיו באיכות גבוהה ולהקל על המטופלים בתהליך קבלת הרשיון לקנאביס רפואי.

לפני בואה של האסדרה החדשה, תהליך הוצאת הרישיון היה מסורבל וארוך, אולם מאז הרפורמה, חל שינוי בתהליך קבלת הרישיון – היק״ר הכשירה מספר רב של רופאים אשר יכולים להנפיק אישור לרישיון קנאביס, כך שאין צורך להמתין לאישורה של היק״ר והתהליך פשוט ומהיר יותר.

בעבר, מחירי הקנאביס היו קבועים – המטופל שילם סכום קבוע של 370 שקלים ללא תלות בכמות צריכת הקנאביס. מאז הרפורמה, מחירי הקנאביס הרפואי אינם תחת פיקוח ונתונים לשיקול הדעת של כל גורם בשרשרת הייצור והאספקה, כך שהיום הם משתנים לפי סוג המוצר והיצרן.

כיום לא יכול להתקיים קשר ישיר בין החברה המגדלת לבין המטופלים ובמקום, נוספו מספר שלבים לשרשרת: הקנאביס עובר מהמגדלים למפעלים שם הוא נארז כמוצר, משם הוא מופץ לבתי המרקחת – החוליה האחרונה בשרשרת דרכה ניתן לרכוש.

בנוסף לכך, הוחלט להחמיר את תקן האיכות של הקנאביס הרפואי. רק מגדלים אשר עומדים בתנאי גידול וייצור בסטנדרטים אשר נכללים תחת תקני איכות של משרד הבריאות – IMC-GAP ו-IMC-GMP, רשאים לגדל, לייצר ולמכור קנאביס רפואי בישראל.

על פי הרפורמה החדשה, לא תתקיים חלוקה לזני קנאביס על פי קטגוריות סאטיבה או אינדיקה אלא על פי אחוזי החומרים הפעילים המצויים (THC וCBD) . 

לאחר קבלת המרשם ניתן להגיע לבית המרקחת המוכר מוצרי קנאביס רפואי, ולרכוש את המוצר בהתאם למרשם אשר הוענק על ידי הרופא המטפל.

השאר את התגובה שלך