גסטרואנטרולוגיה

גסטרואנטרולוגיה

גסטרואנטרולוגיה (מכונה לעתים גם גסטרולוגיה) היא תחום בעולם הרפואה אשר עוסק בחקר מחלות וליקויים הקשורים למערכת העיכול, בעיקר בהקשר של מחלות מעי דלקתיות, וכמו כן בטיפול וחקר של מחלות ושט, קיבה, מעי דק, מעי גס וחלק ממחלות הכבד, אשר מהוות חלק גדול מהמחלות המסוכנות והנפוצות ביותר בעולם הרפואה (בעיקר במבוגרים). 

רופא העוסק בגסטרואנטרולוגיה (נקרא בקיצור גם גסטרולוג או “רופא גסטרו”) בהכשרתו גם יהיה בעל הסמכה של מומחה לרפואה פנימית או לפחות מוסמך במספר תחומים של רפואה פנימית, זאת בשל מסלול ההתמחות שנדרש מרופאים גסטרואנטרולוגיה בישראל. 

גסטרואנטרולוג בוחן את בריאות מערכת העיכול, לרוב במעי הגס והדק שנחשבים יותר רגישים לזיהומים, מחלות והתפתחויות דלקתיות מזהמות, ותפקידו למנוע ולטפל במחלות, ליקויים וזיהומים שונים שעלולים להתפתח בתחום מערכת העיכול.

כיום פעילים מאות רופאים גסטרואנטרולוגים פעילים במדינת ישראל, חלקם הגדול נתונים לשירותה של מערכת הרפואה הציבורית, אך רק מעטים מתוכם קיבלו הסמכת עבודה עם קנאביס רפואי של משרד הבריאות שנדרשת עבור עיסוק בתחום, זאת אף על פי שטיפול במחלות מעי דלקתיות הוא אחד מסוגי הטיפולים הנפוצים ביותר בקרב מטופלי קנאביס רפואי.

השאר את התגובה שלך